Klocki dla dzieci do zabawy i nauki – jakie klocki dla maluchów wybrać i dlaczego?

Dziecięca wyobraźnia i kreatywność potrafią zaskakiwać. Warto więc zapewnić maluchom środki, za których pomocą będą mogły doskonalić się w tych aspektach. Na tym polu doskonale sprawdzają się klocki dla dzieci. Oprócz świetnej zabawy, zabawki tego typu sprawdzają się w sensorycznej aktywizacji dzieci. Warto więc przyjrzeć się temu, jakie klocki wybrać dla najmłodszych maluchów, jak i tych nieco starszych.

Duże klocki plastikowe dla najmłodszych dzieci

Jakie klocki dla małych dzieci, które są do kupienia online wybrać? To ważne pytanie, większość klocków składa się z małych elementów, które dziecko może połknąć. Dla najmłodszych lepszym wyborem są duże klocki plastikowe. Możliwość tworzenia niezwykłych budowli, a dodatkowo same elementy są na tyle duże, że nie stanowią zagrożenia. Tak samo jak przypadku mniejszych odpowiedników, klocki konstrukcyjne dają wiele możliwości zabawy i rozwoju dziecka.

Ogromna zabawa, czyli duże klocki XXL

Duże klocki dla dzieci XXL to maksimum frajdy od najmłodszych lat. Tego typu zestawy będą odpowiednie dla dzieci już od 6 miesiąca życia, przyczyniając się do rozwoju zdolności sensorycznych brzdąca. W trosce o nasze pociechy warto wybierać dobre klocki dla dzieci.

Niezwykły świat geometrii, czyli nauka przez zabawę z klockami dla dzieci

Dla starszych dzieci wybór zestawów jest bardzo duży. Na tym polu prym wiodą klocki dla dzieci LEGO Duplo. Z kolei kolekcja LEGO Friends to wyjątkowa seria w ofercie duńskiego producenta. Są to dedykowane klocki dla dziewczynek. Popularne są również klocki drewniane wyposażone w magnesy. Klocki magnetyczne pozwalają maluchom odkrywać niezwykły świat geometrii i tworzyć interesujące konstrukcje.

Klocki dla dzieci do zabawy i nauki – podsumowanie

– Klocki to doskonały sposób na naukę przez zabawę 

– Najlepszym wyborem dla najmłodszych dzieci są duże klocki XXL

– Najlepsze klocki dla ośmiolatka to serie LEGO Duplo

– Chcąc wybrać klocki dla dziewczynek, warto sprawdzić serię LEGO Friends 

– Klocki magnetyczne to świetne wprowadzenie dziecka w świat geometrii i trójwymiarowych obiektów